EKİBİMİZ

BÜŞRA ÇİLEM DİBEK - Klinik Psikolog, Çift ve Aile Terapisti

BÜŞRA ÇİLEM DİBEK

Klinik Psikolog, Çift ve Aile Terapisti

Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik anabilim dalında tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi AUZEF Sosyoloji bölümünde ise ikinci lisans öğrenimine devam etmektedir. Lisans eğitimi süresince Eğitim Bilimleri bölümünde öğrenci asistanlık pozisyonunda çalışmış; aynı zamanda İstanbul Üniversitesi PDR Kulübü’nün başkanlığını yürüterek alana ilişkin farklı etkinlik ve organizasyonlar gerçekleştirmiştir. Lisans eğitimi süresince farklı ilkokul, ortaokul ve liselerde stajyerliğini gerçekleştirmiş; Ekim 2017 itibariyle Prof. Dr. Doğan Şahin tarafından verilmekte olan “Dinamik Psikoterapi Eğitimi” ile psikolojik danışmanlık ve psikoterapi kariyerine yönelik ilk adımı atmıştır.

Haziran 2017 itibariyle Filika Psikolojik Danışmanlık’ta asistan ve stajyer olarak başladığı serüvenine, şu anda Yetişkin & Çift ve Aile Terapisti olarak devam etmektedir. TODAP (Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği), Türk Psikologlar Derneği (Çift ve Aile Terapisi  Kurul Üyesi), Çift ve Aile Terapileri Derneği üyelikleri bulunmakta; ayrıca TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı) ve ÇEKÜL Vakfı ile birçok gönüllü eğitim, proje ve saha çalışması yürütmektedir. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarındaki gönüllülük deneyimlerinin ardından şu anda söz konusu kuruluşlara eğitmen/proje danışmanı/uzman psikolog olarak dışarıdan destek vermektedir. Son olarak, SPoD Gönüllü Terapist Ağında aktif olarak bireysel ve çift danışan yönlendirmesi almakta; İPD çatısı altında grup süpervizyonlarına devam etmektedir. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Klinik Psikoloji Programı- Çift ve Aile Alt Dalında yüksek lisans eğitimini alan Dibek, "The Association Between Couples' Demand/Withdraw Communication Behaviors and Their Acoustic Features as Emotional Arousal Indicators" başlıklı tezini tamamlayarak klinik uzmanlığını almıştır. Şu anda ise uzman psikolog-klinisyen/çift & aile terapisti olarak SPoD ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı, Çift ve Aile Alt Dalı ortaklığında başlatılan işbirliği kapsamında yönlendirilen LGBTI+ bireyler, çiftler ve ailelerle terapiler yürütmektedir. 

Akademik Eğitimler

İstanbul Üniversitesi

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

İstanbul Üniversitesi AUZEF

Sosyoloji

Bilgi Üniversitesi

Klinik Psikoloji Programı - Çift ve Aile