EKİBİMİZ

S. MELİS AKYÜREK - Klinik Psikolog, EMDR Terapisti

S. MELİS AKYÜREK

Klinik Psikolog, EMDR Terapisti

Klinik Psikolog Sevgi Melis Akyürek lisans eğitimini 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Programı'ndan almış olup, uzmanlık tez çalışmasını "Ev İçi Şiddete Maruz Kalmış Gençlerin Aleksitimi Düzeyleri ve Başa Çıkma Becerileri" üzerine yapmıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden 1. Düzey EMDR eğitimini tamamlayan Akyürek, lisans eğitimi sırasında stajlarını 2008–2009 Kayışdağı Darülaceze’de, 2009-2010 yılında Tohum Otizm Vakfı’nda, 2010-2011 yıllarında Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nda (AÇEV) yaptı.

Ayrıca; İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Doç.Dr. F.Nihan Ketrez’in yürütücülüğündeki İstanbul Twin Study Okul Öncesi Anadili Gelişim Projesi'nde asistanlık görevinde bulundu. Sonrasında Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimi sırasında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde Prof.Dr. Ayşe Bilge Selçuk yürütücülüğündeki Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı'nda proje asistanlığı yapan Sevgi Melis Akyürek’in çalışma alanları özellikle ergen ve yetişkin bireylerde travma, stres ile başa çıkma, kaygı bozuklukları, depresyon ve panik atak ağırlıklı olarak yer aldı.

Türk Psikologlar Derneği (TPD), Psikoterapi ve Psikososyal Çalışmalar Derneği (PEP) üyesi ve yerel bir gazetede psikoloji üzerine yazılar yazmaktadır. Kurumlara eğitim ve seminerler vermektedir.

Melis Akyürek, 2014 yılından bu yana Filika Psikolojik Danışmanlık’ta ergen ve yetişkinlerle terapi çalışmalarını sürdürüyor. Çalışma ekolleri Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR Terapisidir.

Akademik Eğitimler

Bilgi Üniversitesi

Psikoloji

Üsküdar Üniversitesi

Klinik Psikoloji - "Ev İçi Şiddete Maruz Kalmış Gençlerin Aleksitimi Düzeyleri ve Başa Çıkma Becerileri"

Verdiği Seminerler

  • Uyuşturucu Kullanımının Çocuk ve Ergenler Üzerindeki Psikolojik Etkileri
  • Türkiye'de Çocuk İstismarı
  • Travma Sonrası Psikoloji İlk Yardım 
  • Okul öncesi Dönemde Cinsel İstismarın Etkileri
  • Kadına Yönelik Şiddetin Kadınlar Üzerindeki Etkileri 
  • Şiddet ve Psikoloji