HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Filika Hikayesi.

Filika Psikolojik Danışmanlık, 2006 senesinin Eylül ayında Didem Doğan tarafından kuruldu.

O tarihten bu yana Filika çatısı altında zengin bir yelpazede çeşitli hizmetler verilmeye devam ediyor. Yetişkin, çift ve aile, çocuk ve ergenlere yönelik psikoterapi hizmeti veriliyor, meslektaşlara ve öğrencilere yönelik mesleki ders ve seminerler, herkese açık seminerler, psiko-sosyal destek çalışmaları ve yaratıcı staj programları düzenleniyor.

Kurumların da bir hikayesi vardır. Bu uzun, verimli ve keyifli hikayenin ne yazık ki en keyifli ve aynı zamanda en hüzünlü kısmı 2016-2017 arasında yaşandı. 2016 Eylül’ünde -Filika’nın onuncu senesinde Çiftehavuzlar'a kardeş şube olarak Kadıköy Bahariye’de sevgili İskender Savaşır ile birlikte (kendi deyimiyle) Dalgın Sular Bürosu ve Filika Psikolojik Danışmanlık birlikte yol almaya başladı. İskender Savaşır bu birleşmeden önce de kendini Filika Ekibinden sayar, merkezde bir çok seminer programları düzenlerdi. İskender Savaşır ile ortaklığımız -yolculuğumuz çok memnuniyetle, çok keyifle ancak ne yazık ki çok kısa sürdü. Onca yıllık plan iki sene süremeden İskender Savaşır’ın ani yokluğuyla kapandı.

Hayat türlü cilveleriyle önümüze serilmeye devam ediyor. Biz de "insanı" anlamaya gayret ediyoruz.

Seyire devam...

Didem Doğan

Didem Doğan

Mesleğe 1999 Marmara Depremi'nden hemen sonra sahadaki psikososyal çalışmalarla başlayan Didem Doğan, 2006 yılından bu yana, kurucusu olduğu Filika Psikolojik Danışmanlık’ta, yetişkin bireylerle, çiftlerle ve ailelerle psikoterapi yapmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'nda klinik süpervizör olarak yarı zamanlı öğretim görevlisidir. Kurucu Üyesi olduğu Psikoterapi ve Psikososyal Çalışmalar Derneği'nin yönetim kurulu başkanıdır. T24 Haftalık yazarıdır. Kimi mesleki ve edebiyat kitaplarına bölümler yazmıştır. Açık Radyo’da “Sanatla Direniş” programını hazırlayıp sunmuştur.