EKİBİMİZ

ARZU AYDIN KOÇ - Uzman Psikolog, Psikodramatist, Çift ve Aile Yardımcı Terapisti, Bağımlılık Danışmanı

ARZU AYDIN KOÇ

Uzman Psikolog, Psikodramatist, Çift ve Aile Yardımcı Terapisti, Bağımlılık Danışmanı

Gazi Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi ve Okulöncesi Eğitimi Lisans, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca mesleğine yönelik Psikodrama Eğitimi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi, Montessori, Psikanalize Giriş Seminerleri, Aile ve Çift Terapileri Eğitimi ve İleri Düzeyde Bağımlılık Eğitimleri almıştır.

Mesleki çalışmalarına Lise eğitimine devam ederken okulöncesi çocuklarla gönüllü ve profesyonel çalışmalarla başlamıştır. Çeşitli özel okullarda anasınıfı öğretmeni, psikolog ve yönetici olarak görev almıştır. Üniversite döneminde başladığı Psikodrama Eğitimi ile birlikte çocuk ve ailelerle çeşitli gruplar yürütmüş ve bireysel çalışmalar yapmıştır. 2001 yılından itibaren Çocuk Psikodraması grupları yönetmektedir ve ilk Çocuk Psikodraması terapistlerinden biri olmuştur.

1999 Marmara Depremi sonrası sahadaki psikososyal çalışmalar gönüllüsü olarak görev almış, 2001- 2011 yılları arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsünde, 2004-2019 yılları arasında Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nde çocuklar, ergenler, onların aileleri ve genç yetişkinlerle ile çalışmıştır. 2020-2022 arası Akana Danışmanlık Merkezinde ve 2009–2022 arası Persona Danışmanlık Merkezinde çalışmıştır. 2022 Nisan itibariyle Filika Psikolojik Danışmanlık Merkezi ekibine katılmıştır.

Genç ve yetişkinlerle de çalışan A. Koç, Okulöncesi ve okul dönemindeki çocukların gelişimsel değerlendirilmesi ve takibi, duygusal problemleri, davranış problemleri ve okula uyum sorunlarıyla çalışmaktadır. Ayrıca Psikodrama grupları yönetmekte, çocuk ve anne baba grupları ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Alana yönelik pek çok proje ve seminer çalışmalarında bulunan Arzu Aydın Koç aynı zamanda bazı dergiler ve internet gazetesine mesleki yazılar yazmıştır. Psikodramada Seçme Konular ve Çocuklarla ve Ergenlerle Psikolojik Danışma Teknikleri adlı kitaplarda bölüm yazıları ile yer almıştır.

Akademik Eğitimler

Gazi Üniversitesi

Çocuk Gelişimi ve Okulöncesi Eğitimi Lisansı

İstanbul Ticaret Üniversitesi

Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansı

Verdiği Seminerler ve Eğitimler

  • Bolluca Çocuk Köyü Psikolojik Destek/Eğitim ve Sistem İyileştirme
  • Kırmızı Biber Derneği (Keten Helva Projesi) Çocuk İstismarı ve Cinsiyet Ayrımcılığı Eğitimi
  • Kadıköy Belediyesi Psikososyal Destek Programı kapsamında iki konferans
  • Özel Mürüvvet Evyap Okullarında Öğretmen İletişim Eğitimi
  • Ceviz Ağacı Montessori Anaokulunda veli seminerleri
  • Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gönüllülük Kulübü öğrencilerine Umut Okulu Projesinde süpervizörlük