EKİBİMİZ

FATMA MUNAR - Psikolog, Psikodrama Grup Terapisti, Çift ve Aile Terapisti

FATMA MUNAR

Psikolog, Psikodrama Grup Terapisti, Çift ve Aile Terapisti

Psikolog, Psikodrama Terapisti, Çift ve Aile Terapisti Fatma Munar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisansını, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Ekonomisi ve Planlaması bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

ISIS Israel Family Therapy, Coaching and Mediation Centre (Dr.Ofra Ayalon, Shula Mit Niv, Yehuda Schaham) ve Bakış Eğitim & Psikolojik Danışmanlık Merkezi işbirliğiyle verilen Çift ve Aile Terapisi temel ve üst eğitim aşamalarını tamamladı ve grup süpervizyonu aldı.

Psikoloji İstanbul tarafından verilen Gottman Çift Terapisi I., II. ve III. Düzey eğitimlerini tamamlamış ayrıca İstanbul’da John ve Julie Gottman tarafından verilen “Aldatma ve Travma ile Çalışma” eğitimini almıştır.  

Uzun bir eğitim ve deneyim yolculuğu olan psikodrama grup psikoterapisi temel ve üst aşama eğitimlerini, İstanbul Psikodrama Enstitüsü-Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsü’nde; “Psikodramada Terapist ve Protagonist Arasındaki İlişkinin Sınırları ve Geçişliliği, Bunun Tedavideki Önemi” konulu tez çalışmasıyla tamamladı.

Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nde (RPTD); Bengi Pirim Düşgör’den Ergen Psikopatolojileri ve Rorschach, Tevfika Tunaboylu İkiz’den TAT (Tematik Algı Testi) eğitimlerini aldı.

Uzun yıllar çeşitli eğitim kurumlarında çocuk, ergen ve ailelerle; okul ve öğrenme sorunları, duygusal problemler, anne-baba tutumları gibi konularda psikolojik danışmanlık çalışmalarını sürdürdü, ergen aileleriyle seminerler ve grup çalışmaları yürüttü.

Fatma Munar, çiftlerle çalışmalarında Gottman çift terapisi, psikodrama ve sistemik aile terapisi yaklaşımlarından faydalanmaktadır.

Kuruluşundan itibaren, Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesi olup, ÇATED Eğitim Komitesinde ve Sempozyum Düzenleme Kurullarında uzun yıllar aktif görev almıştır. Psikoterapi ve Psikososyal Çalışmalar Derneği üyesidir.

Akademik Eğitimler

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Eğitim Ekonomisi ve Planlaması

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Psikoloji